výtvarná soutěž

Každé zimní kolo Živé zahrady je doplněno Velkou zimní malovací soutěží pro děti a občas i soutěží fotografickou bez rozdílu věku. Ovšem soutěžit smí pouze ti, kteří se zároveň se svojí zahradou účastní pozorování živé zahrady.

Zimní kolo 2016/2017 – Brkoslavi a pestrost druhů

Pro děti:

Drazí přírodomilci, pro letošní zimní kolo výtvarné soutěže Živé zahrady jsme se zaměřili na severní návštěvníky, krásné brkoslavy severní. Vaším úkolem je tedy namalovat, nakreslit či jinak co nejvěrněji ztvárnit tohoto tažného ptáka, kterého můžete s dávkou štěstí pozorovat i na své zahradě, pokud máte vysoké keře či stromy, na kterých se ještě drží nějaké plody (jablka, jeřáby, ptačí zob). Brkoslavi se často pohybují v hejnu.

Pro dospělé:

A aby to dospělým nebylo líto, mohou se i letos účastnit i oni!  Jde o soutěž fotografickou. Téma je úplně stejné, jako vloni – zkuste na svém krmítku či v jeho okolí vyfotit co nejvíce druhů ptáků najednou. Čím více poznatelných druhů bude na fotce, tím lépe. O vítězi rozhodne jak počet druhů na jedné fotce s krmítkem,tak samozřejmě i kvalita fotografie. A protože ne na každém krmítku budou hodovat zvonci, koňadry, vrabci a modřinky svorně vedle sebe, nebude to jen o štěstí a pohotovosti fotografa.

shutterstock_krmitko.gif

_I letos se fotografové zaměří na pestrost druhů. zdroj:shutterstock


Je třeba i důkladná příprava – zamyslete se už teď nad tím, jak krmítko zkonstruovat, kam ho umístit a samozřejmě i čím krmit, pár typů najdete ZDE. Chceme, aby ptáčci navštěvovali krmítka rádi a cítili se na nich bezpečně, nezobali mokré zrní a měli dost prostoru.  

Jediné omezení je v tom, že  ti, co  soutěží, se musí zároveň zúčastnit  se svojí zahradou pozorování zimního kola 2016.  Vaše výtvory přijímáme do konce února 2017. Pak zasedne odborná porota a rozhodne o vítězích i o cenách. Obrázky posílejte poštou na adesu Český svaz ochránců přírody, Michelská 5, 140 00, fotky pokud možno mailem (zivazahrada@csop.cz) –  vždy uveďte jméno a věk autora a číslo či název soutěžící zahrady. Když svá díla doprovodíte nějakým textem o tom, jak vznikala, budeme velice rádi.

Jsme moc zvědaví, co k nám dorazí za výtvory!