Už víme, co budeme letos malovat a fotit!

Tradiční výtvarná soutěž pro děti a fotosoutěž pro dospělé je opět tu.

S prvním zimním dnem vyhlížíme v krajině sníh, a ten nikde? A co tažní ptáci ze severu?

Tématem pro děti na tuto zimu je – co nejvěrohodněji ztvárnit BRKOSLAVA SEVERNÍHO –, tažného ptáka z chladného severu velikosti menšího špačka, který nás navštěvuje právě v zimním období. Na první pohled poznáte, o koho se jedná. Upoutá Vás výrazná šošolka sčesaná dozadu a banditská černá páska přes oko, krémové statné bříško a pestré špičky křídel i ocasu. Většinou v hejnu přelétává, ale může se na jednom místě zdržet i delší dobu. Záleží na nabídce potravy.  Brkoslavi rádi hodují na zapomenutých jablkách, které ještě visí na stromech a bobulích, jako jsou ty černé na ptačím zobu nebo ty červené na jeřábu. Pokud se zastaví právě na Vaší zahradě, nezapomeňte nám o tom i napsat, ať se můžeme radovat s vámi.

Dílka posílejte do konce února na adresu Český svaz ochránců přírody, Michelská 5, 140 00 Praha 4 a nezapomeňte vždy napsat jméno autora, věk, číslo soutěžící zahrady a kontakt! 

Děti už malují, kreslí a výtvarničí brkoslavy, ale co dospělí?

Pro dospěláky se podržíme loňského tématu, a to  – co nejvíce druhů ptáků na jedné fotografii. Úkol to není lehký, ptáčci jsou neposední a světelné podmínky nebývají v zimě ideální, přesto se moc těšíme na Vaše úlovky, už vloni se moc povedly! Cílíme na kvalitu fotografie a na počet druhů ptáků na ní. Pokud se Vám podaří zajímavě vyfotit i třeba jeden druh, pošlete nám jej také, budeme mít minimálně radost :) a třeba fotku použijeme i do článků o živé zahradě. Posílejte na zivazahrada@csop.cz s číslem zahrady do konce února.

Tak šťastnou ruku a budeme se těšit!!!

brkoslav_severni_sejna