Chceme znát Váš příběh! Podělte se o něj.

Z posledního vyhlašování vítězů nám pár Živých zahrad poslalo k poděkování i svůj příběh. Je zajímavé, s čím vším se soutěžící museli potýkat a jaké zážitky ze zahrad mají. Každý si ke svému titulu zvolil trochu jinou cestu, někomu trvala 3 roky, někomu i jedenáct let.

Kos černý ptáčata

Některé zahrady měly při startu velký náskok díky tradičnímu, volnějšímu způsobu hospodaření bez chemie a mechanizace. Některé mladší zahrady vznikaly v moderním kabátě, tedy pod rukama zahradního architekta či inspirací obrázků z časopisů, ale i takové se postupně dopracovaly k titulu životem pulzující Živé zahrady. Jaká byla jejich cesta?

Každá zahrada má co vyprávět ať už titul vlastní, či se na něj chystá. Podělte se se svým příběhem či zajímavým zážitkem i vy a staňte se inspirací pro nově vznikající Živé zahrady po celé republice. Krátké příběhy napište a pošlete pomocí odkazu níže (smíte přidat i jeden obrázek), vybrané příspěvky zveřejníme a nejzajímavější odměníme metodickou publikací Živá zahrada.

Každý si volíme, jakou zahradu budeme chtít a s kým ji budeme sdílet. Jsme rádi, že i v náporu trendových exotických zahrad existují takové, které chápou krajinný význam přírodě blízkého prostředí na zahradách a cítí se v něm dobře stejně jako i divocí živočichové, kterým jsou takové zahrady domovem.