Den Země a průběžné výsledky soutěže Živá zahrada

Krásné prožití Dne Země přejeme!

Dnes si připomínáme, jak je pro nás naše planeta, její zdroje a křehká rovnováha důležitá. Naše zahrady jsou takovým minisvětem v tom velkém a řadu zahrad můžeme nazvat i oázami či archami, co v kontextu krajiny vystupují ve prospěch klimatu, zeleně, šetrným způsobem pracují se zdroji, jsou útočištěm a zdrojem i pro divoká zvířata. Užijme si tento den zastavením se na zahradě či v parku a zaposlouchejme se do bzučení včel u rozkvetlé třešně, do zpěvu ptáků v bobulovitých keřích, co právě dokončují přípravy na hnízdění, přivoňme si fialek a nadechněme se jarního vzduchu.

Všem zahradám, co ctí přírodní zákony a jsou tu i trochu pro divokou přírodu, děkujeme. Za planetu i za naše prostředí ve městech i v obcích a samozřejmě za všechny živáčky, co zahrady navštěvují a cítí se na nich jako doma.

Průběžné výsledky po zimním kole soutěže 2020

Právě zveřejňujeme i výsledky vašich pozorování, zima byla zajímavá, místy velmi tuhá a pozorování kolem Vánoc různorodé. Snad Vám birdwatching na krmítkách zpříjemnil dobu kovidovou, za měsíc se chystáme na pozorování jarní, tak jej nepropásněte!

JARNÍ POZOROVÁNÍ DIVOKÝCH ZVÍŘAT NA ZAHRADĚ 2021: 21. – 23. 5.,  školy 17. – 21. 5.

aktuální výsledky jaro 2020

 

fialky