Připravit, pozor, TEĎ!

Drazí soutěžící a všichni, kdo se letos hodláte zapojit,                     nenechte si ujít termín pozorování ptactva na zahradě!

Od 14. do 18.12. pozorují školy a oddíly, od 23. do 27.12. pak jednotlivci.

Už teď jsme zvědaví, co nám pošlete. Někde sníh je, někde není. Někde je voda dostupná, někde je sucho. Projeví se letošní počasí na přírodě? Mějme proto oči na šťopkách a sledujme každý pohyb na zahradě. Pozorování vyplně jednoduše do elektronického formuláře pro tuto zimu. Čím více druhů ptáků usedne na vaši zahradu, tím více získáte bodů a budete zas o krůček blíže k ocenění Živá zahrada.

MŠ Vratimov již určitě připravují pračí hostinu, jako tomu bylo loni.

MŠ Vratimov již určitě připravují pračí hostinu, jako tomu bylo loni.

 

Doplňková výtvarná i fotosoutěž je zpět

I letos máme jak výtvarnou pro děti, tak fotografickou, která není omezena věkem. Do výtvarné se mohou zapojit všechny děti do 16 let. Kategorií je 5, v každé lze obsadit 1. až 3. místo a opět také oceníme jednu či dvě práce zvlášní cenou za sympatii. Fotografická má 1. -3. místo a cenu sympatie.Opět na Vás čekají lákavé ceny.

Výtvarná soutěž:

Namalujte, či jinak ztvárněte všechny druhy SÝKOR, které Vám v soutěžních dnech přiletí na krmítko! (Pozor, kontrolujeme s mapovací kartou!)

Fotografická soutěž:

Pokračujeme v loňské soutěži – Zkuste na svém krmítku a v jeho bezprostředním okolí vyfotit co nejvíce druhů ptáků najednou (není omezeno na sýkory). Čím více druhů ptáků bude na jedné fotce, tím lépe. O vítězi rozhodne jak počet porotou poznaných druhů na jedné fotce s krmítkem, tak samozřejmě i kvalita fotografie. Fotit můžete i mimo termín pozorování, tedy klidně hned!

Sýkora parukářka není zcela běžně k vidění, ale kdo ví, třeba vy budete mít štěstí.

Sýkora parukářka není zcela běžně k vidění, ale kdo ví, třeba vy budete mít štěstí.

  • Své umělecké výtvory a fotografické úlovky posílejte kdykoliv do konce února. Ihned na to vyhlásíme výsledky.