výtvarná soutěž

Každé zimní kolo Živé zahrady je doplněno Velkou dětskou zimní malovací soutěží pro děti a občas i soutěží fotografickou bez rozdílu věku. Ovšem soutěžit smí pouze ti, kteří se zároveň se svojí zahradou účastní pozorování Živé zahrady.

Téma na zimu 2021/2022 brzy zveřejníme!

Zimní kolo 2019/2020 – Krahujec 

Pozor, na krmítku je dravec!

Velká dětská Vánoční malovací soutěž 2019 + trocha soutěžení i pro dospěláky!

Milé děti, ptáka, kterého jsme letos vybrali k malování, hned tak neuvidíte, i když se budete moc snažit. Nedá se totiž na krmítko přilákat ani na semínka, ani na ovoce, ani na lůj. Přesto Vaše krmítko asi navštěvuje.  Jenže je prostě hooódně nenápadný.

Že se během sekundy objeví, zjistíte z chování sýkorek a jiných návštěvníků krmítek, Ti se totiž s poplašným křikem rozprchnou do všech stran. Jde jim o život. Přiletí jako blesk, pokud se nějaký ptáček opozdí, ocitne se v jeho drápech. A že je má krahujec pěkně ostré! Takže krahujce nám prosím namalujte! (Na obrázku sameček – autor Antonín Nágl)

A aby to vaše soutěžení dospělým nebylo líto – my totiž víme, že jim to líto je – mohou pokračovat v tradiční fotosoutěži: 

Zkuste na svém krmítku a v jeho bezprostředním okolí vyfotit co nejvíce druhů ptáků najednou. Čím více druhů ptáků bude na jedné fotce, tím lépe. O vítězi rozhodne jak počet porotou poznaných druhů na jedné fotce s krmítkem, tak samozřejmě i kvalita fotografie. Fotografická soutěž – na rozdíl od předepsaných termínů pozorování – není omezena časově. Můžete fotit už nyní. 

Poznáte? Zleva stehlík, pěnkava jikavec, vrabec obecný a zvonek nakonec.

 

VÝSLEDKY SOUTĚŽE ZDE

 

Vaše malovací a foto výtvory přijímáme do konce února 2020.

  • Obrázky posílejte poštou na adresu

Český svaz ochránců přírody Michelská 5, 140 00 Praha 4.

  • Fotky pokud možno mailem (zivazahrada@csop.cz) – vždy uveďte jméno a věk autora a číslo či název soutěžící zahrady. Když svá díla doprovodíte nějakým textem o tom, jak vznikala, budeme velice rádi.