výtvarná soutěž

Každé zimní kolo Živé zahrady je doplněno Velkou dětskou zimní malovací soutěží pro děti a občas i soutěží fotografickou bez rozdílu věku. Ovšem soutěžit smí pouze ti, kteří se zároveň se svojí zahradou účastní pozorování Živé zahrady.

Zimní kolo 2018/2019 – Pěnkavy – obecné i jikavci ze severu – soutěž uzavřena – VÝSLEDKY ZDE

pozorujeme, malujeme a fotíme ptáčky

Ani letos nechybí tradiční dětská malovací soutěž. Letošním úkolem je namalovat co nejvěrněji pěnkavy. Víte, že v zimě u krmítka můžete potkat hned dva druhy pěnkav?! Ani jednu pěnkavu tedy teď neuvidíte moc často, ale třeba budete mít štěstí. A kdyby ne, jejich fotky si lehce vygůglujete… A my po vás chceme, abyste namalovali oba druhy pěnkav najednou!

A aby to soutěžení dospělým nebylo líto, mohou pokračovat v loňské fotosoutěži: Zkuste na svém krmítku a v jeho bezprostředním okolí vyfotit co nejvíce druhů ptáků najednou. Čím více druhů ptáků bude na jedné fotce, tím lépe. O vítězi rozhodne jak počet porotou poznaných druhů na jedné fotce s krmítkem, tak samozřejmě i kvalita fotografie. Fotografická soutěž – na rozdíl od předepsaných termínů pozorování – není omezena časově.

Vaše malovací a foto výtvory přijímáme do konce února 2019.

  • Obrázky posílejte poštou na adresu

Český svaz ochránců přírody Michelská 5, 140 00 Praha 4.

  • Fotky pokud možno mailem (zivazahrada@csop.cz) – vždy uveďte jméno a věk autora a číslo či název soutěžící zahrady. Když svá díla doprovodíte nějakým textem o tom, jak vznikala, budeme velice rádi.

 

Poznáte? Zleva stehlík, pěnkava jikavec, vrabec obecný a zvonek nakonec.

Fotosoutěž má za cíl “nachytat” na jednu fotku co nejvíce druhů opeřenců najednou.

Jsme moc zvědaví, co k nám dorazí za výtvory!