výtvarná soutěž

Každé zimní kolo Živé zahrady je doplněno Velkou dětskou zimní malovací soutěží pro děti a občas i soutěží fotografickou bez rozdílu věku. Ovšem soutěžit smí pouze ti, kteří se zároveň se svojí zahradou účastní pozorování Živé zahrady.

Zimní kolo 2017/2018 – Brhlík – pirát na krmítku

Pro děti:

Milí ptáčkomilové zahradní, letošní zimní kolo Živé zahrady je tu s novým tématem. Vaším úkolem bude namalovat, nakreslit co nejvěrněji ztvárnit piráta! Hm, tedy, pardon, BRHLÍKA! to mne spletla ta páska přes oko.

Brhlík se zdržuje v lesích a parcích, kde šplhá po kůře stromů často i hlavou dolu (šoupálek to umí jen nahoru). Pokud to nemáte od lesa daleko, určitě na něj na krmítku narazíte. Na krmítku je to suverén, který si , i když je už najedený, semínka odnáší a zaklovává do kůry stomů “na potom”. Zejména slunečnici.

Pro dospělé:

A aby to dospělým nebylo líto, mohou se i letos účastnit i oni!  Jde o soutěž fotografickou. Téma je úplně stejné, jako vloni – zkuste na svém krmítku či v jeho okolí vyfotit co nejvíce druhů ptáků najednou. Čím více poznatelných druhů bude na fotce, tím lépe. O vítězi rozhodne jak počet druhů na jedné fotce s krmítkem,tak samozřejmě i kvalita fotografie. A protože ne na každém krmítku budou hodovat zvonci, koňadry, vrabci a modřinky svorně vedle sebe, nebude to jen o štěstí a pohotovosti fotografa.

shutterstock_krmitko.gif

_I letos se fotografové zaměří na pestrost druhů. zdroj:shutterstock


Je třeba i důkladná příprava – zamyslete se už teď nad tím, jak krmítko zkonstruovat, kam ho umístit a samozřejmě i čím krmit, pár typů najdete ZDE. Chceme, aby ptáčci navštěvovali krmítka rádi a cítili se na nich bezpečně, nezobali mokré zrní a měli dost prostoru.  

Jediné omezení je v tom, že  ti, co  soutěží, se musí zároveň zúčastnit  se svojí zahradou pozorování zimního kola 2017.  Vaše výtvory přijímáme do konce února 2018. Pak zasedne odborná porota a rozhodne o vítězích i o cenách. Obrázky posílejte poštou na adesu Český svaz ochránců přírody, Michelská 5, 140 00, fotky pokud možno mailem (zivazahrada@csop.cz) –  vždy uveďte jméno a věk autora a číslo či název soutěžící zahrady. Když svá díla doprovodíte nějakým textem o tom, jak vznikala, budeme velice rádi.

Jsme moc zvědaví, co k nám dorazí za výtvory!