Výsledky z jarního kola jsou tu, vánoční kolo je za dveřmi!

Aktuální výsledky po jarním kole jsou vyvěšeny, nové cedulky Živé zahrady rozpošleme vítězům pod stromeček! Gratulujeme vítězům i malé pokroky jsou ale velkou výhrou.

Z každé nové zahrady, která dosáhne na titul máme obrovskou radost. Z historie soutěže totiž víme, že na hranici 50 bodů nelze dosáhnout snadno. Někdy je to boj na dlouhá léta, ale i malé pokroky se počítají. Živou zahradu také nelze udělat jen tak, zvířata si ji musí najít a zabydlet se. A protože máme krajinu rozkrájenou poli, silnicemi, dálnicemi, zástavbou a dalšími překážkami, může to být opravdu zkouška.

Trend permakulturních zahrad či zahrádek, kde se provozuje volnější způsob zahradničení je ale stále dostatečně perspektivní na to, aby měl v krajině pozitivní vliv na složení místní biodiverzity. Živé zahrady tak můžou být leckde ostrovem v poušti a oázou pro mnohé druhy živočichů z naší divoké přírody. Okolní krajina se mění, naše zahrady však zůstanou podle našich představ.

Děkujeme, že jste s námi a neváháte nabídnout svůj kus světa také přírodě!

Nezapomeňte na zimní kolo! Přikrmovat můžete už teď, ptáci si lépe zvyknou a budou se ke krmítku vracet. Soukromé zahrady 23. – 26. 12. 2016, školy 19. – 23. 12. 2016

Sledujte aktuality, vyhlášeno bude téma k tradiční zimní dětské výtvarné i dospělácké foto soutěže!

modrina_vanek